KONST / Litografier / Färglitografi 17354045
nr 1735 4045
Guillermo Silva Santamaria
(1921-2007), Colombia
Son, "One Man Show". Färglitografi, bildmått: 53x70 cm, yttermått inklusive ram: 74x93 cm. Signerad
Guillermo Silva Sanz de SantamarÃa, colombiansk konstnär född 1921, död 2007.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 20:32:25
21/10 11:24:27
100 kr
26/10 22:16:55
Guillermo Silva Santamaria
Läs mer om Guillermo Silva Santamaria
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.